Електронні торгівельні майданчики (ЕТМ) – це сайти, що розміщені в Інтернеті для надання широко спектру біржових послуг. Тут продавці (державні та комунальні підприємства) реєструються для того, щоб продати майно чи сировину, а потенційні покупці (фізичні особи чи підприємства) створюють особисті кабінети, щоб знайти та придбати цікавий лот.

Аукціони проводяться у встановлений системою час, вплинути на який не може ніхто. Торги будуть розпочаті та закінчені автоматично, в результаті чого система обере переможця.

Продаватися на електронних торгах відкритого типу зараз може все: від олівців до літаків. В розділі Прозорро.Продажі знаходяться усі види державного майна та майна комунальної форми власності. Для придбання приватного майна слід перейти в розділ з комерційними торгами. Дізнатися про те, як продається деревина через ЕТМ, можна тут https://aeaep.com.ua/information/lis-kruhliak-na-auktsionakh-u-rezhymi-onlajn-u-systemi-prozorro-prodazhi/.

Види ЕТМ

Класифікація електронних торгівельних платформ наступна: вони бувають універсальні, корпоративні та галузеві. Найпоширенішими є універсальні, так як їх створюють незалежні організації, що хочуть провести закупівлю майна чи його продаж в різних галузях економіки. Галузеві ЕТМ пов’язують між собою підприємства, діяльність яких пов’язана з однією галуззю.

Незалежно від виду ЕТМ, усі вони виконують однакові функції: інформаційну, рекламну, торгівельну та захисну. Вони надають доступ учасникам ринку до активних лотів, рекламують підприємства, які виставили на продаж свою продукцію, а також забезпечують технічне проведення онлайн торгів. Захист даних учасників торгів забезпечується за допомогою системи шифрування.

Вступ до асоціації «Біржові та електронні майданчики»

ЕТМ можуть вступити в асоціацію «Біржові та електронні майданчики» – добровільне громадське об’єднання некомерційного типу, що надає їм велику кількість переваг. По-перше, асоціація захищає законні права своїх учасників та дбає про їх інтереси. По-друге, вона надає необхідну правову та консультаційну допомогу. По-третє, з її допомогою можна отримати усі необхідні інструменти для підвищення темпів розвитку.

Щоб ЕТМ міг вступити до цієї організації, йому потрібно лише подати заяву на зібрати пакет деяких документів. Їх перелік вказаний на сайті асоціації. Також необхідно буде сплатити реєстраційний внесок.