Щоб брати активну участь у відкритих торгах на електронному майданчику Українська універсальна біржа, необхідно в обов’язковому порядку пройти реєстрацію. Відразу після первинної авторизації перед користувачами відкривається маса можливостей:

 • прийняття участь в тендерах;
 • подача скарги на виявлені порушення норм законодавства;
 • знайомство про майбутні аукціонах та інше.

На сьогоднішній день Українська універсальна біржа є потужним інструментом для реалізації різних товарів від провідних виробників. Ключовою перевагою є відкритість і прозорість, тому всі учасники знаходяться в рівних умовах. Це підтверджено численними незалежними агентствами.

Не всім ще відомо для чого був створений Держрезерв і які цілі він за собою переслідує, при цьому відомство існує з моменту проголошення незалежності України. До основному завданню прийнято відносити контроль за діяльністю Міністерства економічного розвитку і реалізації агентства з метою формування стратегічного запасу. На випадок виникнення форс-мажорних ситуацій. У нього входить величезна кількість всіляких фондів.

На сьогоднішній день до складу Державного резерву входить понад 30 підприємств, які здійснюють свою діяльність по всій території країни. Серед основних з них виділяють:

 • хлібобулочні комбінати і хлібні бази;
 • харчові склади і холодильні установки;
 • нафтові підприємства;
 • державний науково-дослідний інститут.

На жаль, 3 з них у 2020 році, розташовані на тимчасово окупованій території. Перелік товарно-матеріальних цінностей стратегічного значення, які на сьогоднішній день знаходяться на збереження в складах Державного резерву, налічують понад 60 найменувань:

 • харчові продукти;
 • промислові товари;
 • нафтові продукти та супутні групи товарів, інше

Зверніть увагу, вся без винятку продукція схильна до регулярного оновлення. При цьому в мобільний резерв тільки офіційно входить понад 3 тисяч найменувань — старі запаси підлягають списанню на регулярній основі. Безумовно, наявний оборот стратегічних запасів несе за собою колосальні масштаби. Саме це пояснює масштабні корумповані схеми чиновників в розкраданні торгово-матеріальних цінностей країни.

Впровадження електронних аукціонів через державний майданчик дозволило істотно знизити обсяги шахрайства в стратегічно важливих сферах життєдіяльності держави. Не так давно експерти і аналітики відомства заявили, що раніше фіксовані величезні недостачі стали йти на спад. Це підтверджується невеликим, але стабільним зростанням економічних показників на порталі sale.uub.com.ua.

Необхідно зауважити, що на регулярній основі збут продукції здійснюється за найменшими цінами. Наприклад, за останній рік через офіційну електронну площадку Прозорро було проведено в цьому напрямку угод на загальну суму близько 20 мільярдів гривень. У деяких лотах початкова вартість збільшувалася більш ніж на 30%, що є відмінним показником. Цього вдалося досягти за відсутності прихованих незаконних схем, які сприяють процвітанню корупцію. На думку Уряду України, електронні торги будуть і далі розвиватися в інших сферах, що дозволить максимально відкрито продавати численні види товарів і заповнити раніше розтрачений бюджет. Публічний доступ до лотів відкритий на цілодобовій основі, технічні збої в роботі майданчики виключені.

Як взяти участь в лотах

Наявність Регламенту з докладними правилами і алгоритмом дій дозволяє потенційним покупцям чітко знати свої права і обов’язки, а продавцям уникнути порушення норм українського законодавства. Ознайомитися з ним можна після переходу в однойменний розділ на стартовій сторінці Української універсальної біржі https://sale.uub.com.ua/filter/write-off-resources-of-the-government-reserve. Для участі в лотах, потрібно:

 1. Створити особистий кабінет на сайті торгів.
 2. Вибрати цікавить слот.
 3. Зареєструватися на прийняття участі.
 4. Зробити ставки.

Кожен лот має вичерпною інформацією, яка доступна для всіх. Завдяки цьому виключається нерозуміння або виявлення в подальшому підводних каменів.